17 Şubat 2013 Pazar

Arkadaşlık !

Arkadaşlık , kazanılması da kaybetmesi de çok zor olan bir duygudur  kendileri ...
Gerçek arkadaşı buldunuz mu tamamdır. Ama yanlış kişilerle de arkadaş olabilirsiniz , tabi ki herkesin hataları vardır değil mi ? Ama önemli olan bu hatalar düzeltilemeyecek sonuçlar vermeden farkına varmaktır bence .

Mesela ben . Hiç mi yanlış arkadaş seçmedim ? Tabi ki seçtim . İnsanlara bazen çok çabuk güvenirim , bazen de güvenmem için bir şeyler yapması gerekir karşı tarafın ... Yanlış arkadaşlar seçtim , evet . Ama gerçek arkadaşlar da buldum tabi ki .  BENİ OLDUĞUM GİBİ KABUL EDEN gerçek arkadaşlar da buldum tabi ki .Ortaokulda gerçek arkadaş diyebileceğim birkaç kişi vardı . Onlarla hala da görüşürüz . Zaten hep öyle değil midir ? Gerçek arkadaşlığı bulunca o arkadaşlık asla bitmez.

Neyse , lise arkadaşlık olayında çok etkili . Hele benim gibi gittiğiniz lisede bir elin parmağını geçmeyecek kadar tanıdığınız varsa . 9. sınıfa başladığımda tanıdığım sadece 5 kişi vardı !! Ama 9. sınıf bittiğinde gerçekten mükemmel arkadaşlıklar kurmuştum . Bozulmaz arkadaşlıklar . Büyük konuşuyor olabilirim , daha 10. sınıftayım :) Ama ben şu anı değerlendiriyorum.


Bence bir arkadaşlıkta en önemli olay birbirimizi anlayabilmek . Eğer bu olay çözülürse gerçek arkadaşlık oluyor zaten . Bazen mutsuz olurum , nedensiz yere ... Ve gerçek arkadaşım dediğim insanlar bunu anında anlayabiliyorlar . Benim bir şey söylememe gerek kalmaz yani . 

Bir de eğlenebilmek var . Bazen öyle kişiler oluyor ki çevremde , keşke biri gelse de beni şunların yanından alsa diye geçiriyorum içimden :) Ama bu bahsettiğim arkadaşlarımın yanında nedense hiç sıkılmıyorum . Onlarla çoğu zaman aynı şeyleri düşünüp aynı anda söylüyoruz , kendi aramızda DEYİMLER buluyoruz , hayallere dalıyoruz vs. vs. .... Daha bir sürü şey . 
Durum böyle olunca okulu eğlenceli kılan şey de arkadaşlarım oluyor :) Tenefüsler mesela , bizim için hiç boş geçmiyor . Ya sınıfın bir köşesinde , ya kantinde ,ya da bahçede ... Her zaman konuşacak bir şeyimiz oluyor :) Buna bazen ben de şaşırıyorum . Nasıl oluyor da bu kadar çok konuşacak şey olur diye . Eh bu kadar çoook konuşunca da birbirimizi daha iyi tanıyoruz haliyle . Birbirimiz hakkında çoğu şeyi biliyoruz . :) 

Neyse , bu yazıyı yazarken biraz uyku sersemiydim :) Yanlışlarım varsa göz ardı edersiniz artık . :) Konuda da biraz sapmalar olabilir :) 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder